دانه چیا Superfood فوق العاده

دانه چیا( Chia Seed ) یک  دانه مقوى با خواص فوق العاده است. این نکته را به یاد داشته باشید اگر مواد غذایى را به جا و به درستی انتخاب کنید، میتوانید نیاز هاى بدن خود را به درستى تامین کنید و دچار کمبود نشوید. اگر هر انسان تغذیه درستى داشته باشد، این روند باعث اثر بخشى در خلق و خو، تمرکز، انرژی، پوست و متابولیسم او مى شود.

خصوصیات

دانه چیا یک superfood محسوب مى شود، superfood  ها به مواد غذایی گفته مى شود که بر روى سلامت انسان ها بسیار مؤثر هستند. Superfood ها به مواد خوراکى طبیعى گفته مى شود که در طبیعت به میزان بسیارى از آن ها یافت مى شود. ترکیبى از مواد مغذى و مفید هستند و از جنبه بیولوژیکى به سلامتى انسان کمک مى کنند، بعضى از آن ها داراى آنتى اکسیدان هاى فراوانى هستند. به بیانی دیگر؛ Superfood ها مقدار زیادی مواد مغذی، فیتوشیمیایی (مواد شیمیایی طبیعی در گیاهان) و فلانوئید (مواد مغذی گیاهی) دارند. از انواع superfood ها مى توان به: چاى سبز، عسل، چاى ماچا، دانه چیا، کلم، سیب، آووکادو، نخود سبز، گوجه فرنگى. بادمجان، خیار، سیر، کدو حلوایى، بلوبرى، کینوا، کاهو، لوبیا سبز، شلغم، خردل، کلم بروکلى و بسیارى دیگر که در طبیعت به فراوان وجود دارند، مى توان اشاره کرد.

و اما دانه چیا فوق العاده

متأسفانه در ایران به دلیل شباهت فیزیکی دانه چیا با تخم شربتی و تخم ریحان، افراد زیادی دچار اشتباه شده اند. به طورى این دانه ها را به جای هم استفاده می کنند. پس در این جا تفاوت دانه چیا ( Chia Seed ) با تخم شربتى( Basil Seed) و تخم ریحان( Sabja Seed ) را بررسى مى کنیم. دانه چیا در واقع بالاترین منبع گیاهی امگا ۳ موجود در جهان است. علاوه بر این نکته، سرشار از کلسیم، پروتئین و فیبر است.

ویژگی ها؛

دانه چیا یک منبع غنی از ویتامین های گروه B مى باشد، همچنین سرشار از مواد معدنى از جمله:

  • کلسیم ،
  • آهن،
  • منیزیم،
  • منگنز،
  • فسفر و

روی مى باشد. وقتی دانه های چیا را خیس می کنید تا چند برابر وزن خود آب جذب می کنند و لعاب دار و ژله ای می شوند. نکته چگونگى تشخیص این سه دانه از هم: دانه های تخم شربتی ریزتر و مشکى براق است، بلافاصله بعد از اینکه در آب گذاشته می شود، لعابدار شده و رنگش متمایل به خاکستری میشود.

اما دانه هاى  تخم ریحان درشت تر و مشکى مات مى باشد، همچنین بعد از این که در آب گذاشته مى شود، لعابدار مى شود و رنگ آن متمایل به خاکسترى مى شود. در حالى که دانه چیا بیضى شکل و کوچک مى باشد، معمولا به رنگ های خاکستری، مشکى، سفید و گاهی قهوه ای مشاهده مى شود و زمانى که در آب گذاشته مى شود به تدریج داراى لعاب مى شود یعنى  آهسته تر از دو دانه دیگر. تخم ریحان داراى عطر  مى باشد ولى دانه چیا عطر و طعم  خاصى ندارد، اما مى توان در نوشیدنى هاى مختلف و پودینگ هاى مختلف از آن استفاده کرد.

تفاوت های غذایی

اما تفاوت این سه از نظر ارزش غذایى مى توان گفت هر کدام خواص منحصر به فرد خود را دارا هستند: خاصیت فوق العاده تخم شربتى وجود بسیار آهن در آن مى باشد، در صورتى که دانه چیا یکى از منابع غنى امگا ٣ در جهان مى باشد. نکته مهم در جذب آب این مى باشد که دانه چیا ده برابر بیشتر از وزن خود آب جذب می کند در حالی که تخم شربتی یک لایه ژله اى بی رنگ در اطراف خود ایجاد کرده و بزرگ می شود. اندازه تخم شربتی بعد از جذب آب، بزرگ تر از دانه های چیا خواهد شد.

در کل از تخم شربتى براى خاصیت خنک کنندگى آن بیشتر استفاده مى شود، در حالى که از دانه چیا به خاطر تقویت و انرژى بخشى که در بدن باعث مى شود، استفاده مى شود. خاستگاه اصلى دانه چیا آمریکا مرکزى و مکزیک بوده است، در حالى که خاستگاه اصلى تخم شربتى هند و منطقه مدیترانه مى باشد.

استفاده از تخم شربتی

در نهایت استفاده از تخم شربتى به طور رایج در نوشیدنى هاى مختلف استفاده مى شود ولى از دانه چیا براى تهیه پودینگ هاى مختلف همراه با شیر بادام، شیر گاو، شیر نارگیل و شیر سویا استفاده مى شود. همچنین در تهیه صبحانه با جو دو سر پرک یا در ایجاد گرانولا با طعم هاى مختلف از دانه چیا به عنوان عضو ثابت استفاده مى شود. ضمنا گرانولا در طعم هاى مختلف را مى توان با ماست یا شیر میل کنید.

شیرهای گیاهی

همچنین شیر هاى گیاهى مانند شیر بادام یا شیر نارگیل را مى توانید در خانه درست کنید، از ماست کم چرب، ماست یونانى و ماست ایسلندى همراه با گرانولا استفاده کنید، ضمن این که مى توانید ماست هارا خودتان طعم دار کنید و گرانولا هم خودتان به صورت خانگى تهیه کنید. در مصرف پودینگ چیا یا گرانولا به همراه شیر یا ماست و یا صبحانه مقوى شیر و جو دو سر پرک  که با هم  مخلوط کرده  و روى اجاق تهیه مى کنید براى  طعم دار کردن همه این ها مى توانید از عسل یا شیره افرا( Maple Syrup ) استفاده کنید و به همراه میوه تازه بنا به ذائقه خودتان میل کنید. دراین جا چند طرز تهیه را معرفى مى کنیم:

١پودینگ دانه چیا و کیوى:

براى این وعده خوشمزه، بیست  گرم دانه چیا را با 170ml شیر بادام و یک قاشق چایخورى وانیل ترکیب مى کنید و براى چند ساعت معمولا( شب تا صبح ) در یخچال مى گذارید تا استراحت کند و سپس روز بعد مقدارى کیوى را پوره مى کنید در یک لیوان یا کاسه سپس آن پودینگ دانه چیا را رویش مى گذارید، مجدد چند حلقه کیوى را تکه مى کنید روى پودینگ با کمى فندق خورد شده و میل مى کنید.

فوق العاده Superfood دانه چیا 1

٢پودینگ دانه چیا و انجیر:

براى این وعده خوشمزه، یک چهارم فنجان دانه چیا را با یک فنجان شیر بادام و یک قاشق چایخورى وانیل و یک قاشق غذا خورى شیره افرا یا نصف قاشق( بسته به ذائق خودتان) ترکیب مى کنید و براى چند ساعت معمولا( شب تا صبح ) در یخچال مى گذارید تا استراحت کند و سپس روز بعد دو عددانجیر بنفش را خرد مى کنید و درانتها یک لیوان یا کاسه مى گذاریم سپس آن پودینگ دانه چیا را رویش مى گذاریم، مجدد چند تکه انجیر باقى مانده را روى پودینگ با کمى  گرانولا گذاشته و میل مى کنید.

فوق العاده Superfood دانه چیا انجیر

٣پودینگ شکلاتى دانه چیا:

براى این وعده خوشمزه، یک چهارم فنجان دانه چیا را با یک فنجان شیر نارگیل  و یک قاشق چایخورى وانیل و دو قاشق غذا خورى شیره افرا یا یک قاشق( بسته به ذائق خودتان) و دو قاشق غذا خورى پودر کاکائو را ترکیب مى کنید و براى چند ساعت معمولا( شب تا صبح ) در یخچال مى گذارید تا استراحت کند و سپس روز بعد چند عدد توت فرنگى را خرد مى کنید و روى ظرف مورد نظر رو پودینگ خود مى گذارید و میل مى کنید.

فوق العاده Superfood دانه چیا توت فرنگی

۴پودینگ دانه چیا به همراه  nice cream:

براى این وعده خوشمزه، یک چهارم فنجان دانه چیا را با یک فنجان شیر نارگیل و یک قاشق غذا خورى شیره افرا یا نصف قاشق( بسته به ذائق خودتان) ترکیب مى کنید و براى چند ساعت معمولا( شب تا صبح ) در یخچال مى گذارید تا استراحت کند و سپس روز بعد  براى تهیه nice cream دو موز یخ زده و نصف فنجان مخلوط  بلوبرى یخ زده و تمشک سیاه یخ زده و یک چهارم فنجان شیر نارگیل و نصف قاشق چایخورى وانیل را در مخلوط کن، مخلوط مى کنیم سپ در ظرف ابتدا پودینگ دانه چیا را ریخته و سپس کمى موز حلقه شده مى گذاریم و کرم خوشمزه را روى آن مى ریزیم و با چند عدد بلوبرى و تمشک سیاه رویش را تزیئن مى کنید و سپس میل مى کنید.

گردآورنده: لیدا قربانى

الین کالکشن (المیرا نوری)

فوق العاده Superfood دانه چیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *