برنامه غذایى یک بانو

برنامه غذایى یک بانو با اندامى متناسب را مى خواهیم بررسى کنیم. نکته مهم این جاست که شما بدانید که مى توانید یک برنامه غذایى مطابق با ذائقه خودتان و بررسى سیستم بدن خود داشته باشید، این نمونه فقط یک مثال جهت انگیزه به شما و ایده به شما مى باشد. در این جا به بررسى چند عادت غذایى مگان مارکل خواهیم پرداخت که توانسته بعد از ازدواج بعضى از عادت هاى غذایى سالم خود را به همسرش منتقل کند در نتیجه او را به از لحاظ خوراکى به سمت تغذیه سالم ترى سوق داده است. (برنامه غذایی)

 

مگان مارکل (برنامه غذایی)

مگان مارکل از رژیم سختی پیروی نمى کند، چون او عاشق کربوهیدارت ها مى باشد، اما او یک رژیم مدرن دیگر جایگزین کرده است تا اندام متناسبى داشته باشد، همچنین با قرار دادن روز آزاد در برنامه غذایى خود در هفته، در آن مدت چیز هایى که در هفته خود را از خوردن آن منع کرده را مصرف مى کند( Cheat Day). در حالی که از زمان شروع رابطه اش و سپس ازدواجش باعث ایجاد توجه و جنجال هاى بسیارى در خانواده سلطنتى شده است و توانسته افراد بسیارى را به خبر ها در مورد خودش جلب کند، عده اى هم دراین میان جذب رژیم غذایى او شده اند، مگان مارکل قبل از ازدواج هم، عادت هاى غذایی سالم و معقولی داشته است، حتی او پرنس هری را متقاعد کرد که از خورن پیتزا دست بکشد، این همان تاثیر مثبت یک بانو بر روى همسرش مى باشد. (برنامه غذایی)

 

نظر یک متخصص تغذیه

یک متخصص تغذیه مشهور مى گوید: باعث امیدواری است که افراد مشهور به جای اینکه روی چیزهایی که نباید بخورند، بر چیزهایی که باید بخورند تمرکز مى کنند و جامعه ما به افراد مشهور بیشتری احتیاج دارد تا عادت های خوب غذایی و سبک غذایى سالم خود را در بین افراد جامعه گسترش دهند.

مگان مارکل به برنامه ی غذایی اش بسیار دقت مى کند و نگرش او بر پایه ی غذاهای سالم که بیشتر از گیاهان تشکیل مى شود استوار است، که این امر باعث مى شود او باریک و ظریف و همین طور با وقار به نظر بیاید. او مى گوید از سال 2016 سعی کرده که در طول هفته رژیم غذایی Vegan را دنبال کند، اگرچه این رژیم در آخر هفته ها شکسته شده است(Cheat Day)، اما همیشه گیاهان را در مرکز برنامه ی غذایی خود قرار داده و  معتقد است  که این یک رویکرد عالی مى باشد. متخصصان تغذیه براین باورند که گوشت باعث توده بدنی ضعیف و چربی بیشتر مى شود و در عوض افرادى که گیاهان بیشترى مصرف مى کنند یا به طور کل گیاهخوار هستند، در معرض ریسک کمتری نسبت به بیماری هایی همچون دیابت، سرطان، فشار خون و چاقی قرار مى گیرند.

 

موضوع رژیم Vegan

کلید موفقیت رژیم Vegan استفاده از مواد مغذی مختلف و تازه مى باشد، همچنین زمانی که لازم باشد از مکمل ها و غذاهای دیگر نیز استفاده مى شود، به عنوان مثال طبق بررسی هایی که انجام شده بیشتر گیاه خواران در معرض کمبود ویتامین B12 هستند اما آن ها با استفاده از مکمل های غذایی این مشکل را حل مى کنند. (برنامه غذایی)

اما  نکته مهم در رویکرد قابل انعطاف مگان مارکل در رژیم غذایی اش به این گونه مى باشد که او کمتر از کمبود ویتامین ها در بدنش رنج مى برد به دلیل این که او اجازه نمى دهد؛ باید و نباید لیست های غذایی بر او غالب شوند( او رژیم غذایى را بر اساس نیاز بدن خود تغییر داده)،

دکتر متخصص بانی تاب موسس سایت BetterThanDieting.com مى گوید: اگر مگان مارکل خود را از خوردن پروتئین هاى حیوانی محروم کند دیگر رژیم او در اولویت قرار نخواهد داشت. در نتیجه مگان مارکل گیاهخوار کامل نیست ولى تمرکز غذایى او بر روى گیاهان مى باشد و در کنارش از پروتئین به صورت اندازه استفاده مى کند که معمولا، ماهى مورد علاقه او مى باشد. ما در این مطلب به تفاوت و انعطاف پذیرى رژیم مگان مارکل و رژیم Vagan هم در بالا به طور کلى نه جزئى نگاهى کردیم. حال به بعضى از خوراکى هاى مورد استفاده او به طور کلى مى پردازیم

 

١میان وعده اى با استفاده از سیب و کره بادام زمینى:

 

یکى از میان وعده هاى مورد علاقه مگان مارکل برش سیب با کره ی بادام زمینی به همراه نمک است، سیب منبع فیبر مى باشد و کره ی بادام زمینی سرشار از پروتئین و چربی های سالم مى باشد، نمک هم که باعث تقویت مزه ی شیرینی مى شود، پس اضافه کردن مقداری نمک مشکلی پیش نمی آورد.

 

٢استفاده از نوشیدنى سبز به جاى قهوه:

 

مگان مارکل عادت دارد؛ به منظور سرحال نگه داشتن خودش در عصرها از نوشیدنی سبز به جای قهوه استفاده کند، این معجون باعث تمیز کرن کلیه ها در طول روز مى شود. نوشیدنی سبز راه خوبی برای رساندن ویتامین ها و آب رسانی به بدن است، این نوشیدنی ترکیبى از سیب، کلم، اسفناج، زنجبیل و لیمو مى باشد

او نوشیدنی سبز را دوست مى دارد و مى گوید این نوشیدنی به علت داشتن زنجبیل که طعم تندی دارد؛ باعث انرژی بخشیدن مى شود و همچنین به علت ترکیب شدن انواع میوه ها و سبزیجات با یکدیگر بخشى از نیاز بدن به گیاهان برطرف مى شود، اما او هشدار مى دهد که این نوشیدنی نمى تواند فیبر و پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کند؛  به همین دلیل باید همراه آن از مکمل هایی مانند لوبیا سبز برای به دست آوردن پروتئین و آووکادو و بلوبری به منظور تامین فیبر مورد نیاز بدن استفاده کرد. یک متخصص تغذیه مى گوید هر نوع نوشیدنی که از گیاهان بیشتری نسبت به میوه ها در آن استفاده شود باعث کاهش کالری و قند مى شود، پس اگر این نوشیدنی ها را به شکل آماده تهیه مى کنید، به برچسب ارزش غذایی آن لطفا توجه کنید. (برنامه غذایی)

برنامه غذایی یک بانو استفاده از نوشیدنی سبز

 

٣–  استفاده و علاقه مگان مارکل به چاى کامبوجیا:

 

مگان مارکل به گفته خودش یکى از طرفداران گیاه کامبوجیا مى باشد. این گیاه که کمی طعم سرکه اى  دارد باعث مى شود بعضى افراد به آن علاقه داشته باشند، چای آن نیز یک منبع طبیعی از پروبیوتیک ها مى باشد که اثبات شده است به هضم غذا و کم شدن استرس کمک مى کندالبته تحقیقات روی خواص کامبوجیا همچنان ادامه دارد، اما مواردى که  فعلا ثابت شده این مى باشد؛ که این گیاه دارای مقدار کمی الکل است، به همین دلیل زمانی که مگان مارکل باردار بود، از خوردن این چاى را ترک کرده بود. (برنامه غذایی)

علاقه مگان مارکل به چاى کامبوجیا

 

۴علاقه بسیار مگان مارکل به امگا ٣:

 

یکى از غذا هاى مورد علاقه ی مگان مارکل  برای ناهار سوشی مى باشد البته بدون برنج سفید، همچنین او از غذاهای دریایی مانند ماهی تن و ماهی ساشیمی که برای قلب بسیار مفید هستند  استفاده مى کند و مى گوید بهتر است که در رژیم غذایی هر فردى همیشه گنجانده شود، متخصص تغذیه مگان مارکل مى گوید اگر چه ساشیمی راه خوبی برای ذخیره ی کالری است اما بهتر است که در کنار ساشیمی از برنج قهوه ای و جلبک دریایی به منظور جایگزینی فیبر استفاده کند.

برنامه غذایی یک بانو مگان مارکل

 

۵اهمیت بسیار زیاد مگان مارکل به نوشیدن آب:

قبل از ازدواج او با پرنس هرى، زمانى که او در یک مجموعه ی تلوزیونی بازیگر بود عادت داشت که روز خود را با آب ولرم به همراه لیمو شروع کند، همچنین او عادت دارد که در طول روز از 2 لیتر آب استفاده کند. (برنامه غذایی)

پس نتیجه مى گیریم هر بانویى باید به نوشیدن آب و هیدراته نگه داشتن بدنش در طول روز توجه داشته باشد، زیرا این موضوع از اهمیت بسیارى برخوردار مى باشد، همچنین  اگر از افزودن لیمو در آب لذت مى برید این کار را انجام دهید، همچنین نوشیدن آب قبل از غذا باعث مى شود که احساس سیرى به شما دست دهد، در نتیجه از اشتهای کمتری برخوردار مى شوید و به همین سادگی به رژیم شما کمک مى کند، یک تحقیق نشان داده افرادی که قبل از غذا آب مى نوشند درصد کمتری نسبت به افرادی که این کار را  نمى کنند کالری جذب مى کنند.

لطفا به این نکته توجه کنید لطفا همیشه از آب در دماى محیط یا آب ولرم استفاده کنید و از خوردن آب سرد یا خیلى داغ پرهیز کنید. یک نکته این است که شما در طول روز مى توانید از Detox Water با طعم هاى مختلف استفاده کنید که هر کدام خواص هاى متفاوتى دارند و تنوعى در برنامه غذایى شما به حساب مى  آید.

اهمیت بسیار زیاد مگان مارکل به نوشیدن آب

 

۶استفاده همیشگى مگان مارکل از آنتى اُکسیدان ها:

مگان مارکل در مورد پوست طبیعى و شاداب خود همیشه مى گوید: که اجتناب از گلوتن این تفاوت را ایجاد کرده است، البته که علاقه ی او به توت آکای در این امر بی تاثیر نیست. بازیگر سابق، بسیار به این توت که غنی از ویتامین، فیبر و آنتی اکسیدان ها مى باشد، علاقه دارد. این توت ها با ماست و انواع میوه ها ترکیب خوبی را ایجاد می کند، رنگ بنفش آن ها بسیار محبوب و مورد توجه است اما استفاده بیش از حد از توت آکای باعث جذب کالری مى شود، در نتیجه در استفاده از آن تعادل و دقت را همیشه داشته باشید. (برنامه غذایی)

اگر به این توت ها دسترسى نداشتید یا با بودجه شما تناسب نداشت، نگران نباشید؛ چون شما مى توانید از انواع دیگر را تهیه و استفاده کنید که مانند: تمشک، زغال اخته و انواع دیگر توت ها مى باشند که آن ها هم سرشار از ماده ای به نام پلی فنل ها هستند که از پوست در مقابل اثرات افزایش سن و آفتاب محافظت می کنند.

برنامه غذایی یک بانو

 

٧علاقه زیاد مگان مارکل به شراب قرمز( این مورد بستگى به فرهنگ و باور شخصى هر فرد دارد) :

مگان مارکل به این که علاقه زیادی به شراب قرمز دارد معروف مى باشد، از نظر او شراب قرمز در سلامتی بسیار تاثیر دارد. استفاده از شراب قرمز به جای نوشیدنی های شیرین بسیار سالم تر است،  باعث مى شود، استفاده کم از آن کالری مایع بدن در سطح تعادل قرار بگیرد. اما اگر نوشیدن الکل برای بدن شما منع شده است  نباید از آن استفاده کنید و یا اگر با فرهنگ و اعتقادات شما همخوانى ندارد، مى توانید این مورد را از برنامه غذایى خود حذف کنید. (برنامه غذایی)

برنامه غذایی یک بانو نوشیدن شراب

٨استفاده مگان مارکل از کینوا:

مگان  مارکل شاید در بحث رژیم غذایی سالم بسیار درست عملکرد باشد اما او هم زمانی از غذاهای بسته بندی شده در فریزر استفاده می کرده. او مى گوید که قبل از این که ازدواج کند (منظور ورود به خاندان سلطنتى بوده است)، در ابتدای هفته مواد غذایی تازه به همراه سبزیجات را به همراه  گیاه کینوا ( خاویار گیاهی) و فلفل قرمز خورد شده و دیگر گیاهان عطر دار بسته بندی می کرده و بعدا از آن ها استفاده می کرده است. (برنامه غذایی)

یک متخصص تغذیه  مى گوید با اینکه غذاها بسته بندی می شوند اما چیزی از طعم و مزه ی آن ها کم نمی شود، مگان راهی سریع برای این قضیه پیدا کرده است که علاوه بر طعم غذا ویتامین های آن نیز حفظ شوند. کینوا دانه ای مى باشد که سرشار از پروتئین و آمینواسیدهاست که اکثر گیاهان فاقد آن هستند، تحقیقی که در سال 2015 در یک مجله منتشر شده بوده،  این طور بیان کرده است: یک کاسه از کینوا نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، تنفسی دارد.

 

برنامه غذایی یک بانو کربوهیدرات

٩علاقه مگان مارکل به کربوهیدرات ها:

 

مگان مارکل یکی از طرفداران کربوهیدرات هاست، این طرز فکر او کاملا با رژیم غذایی کتوژنیک که در آن از کربوهیدرات ها استفاده نمى شود و بسیار هم رژیمی سختیست مخالفت می کند، بعضی از متخصصین  تغذیه می گویند  که این کار بسیار خوب است زیرا کربوهیدرات ها منابع خوب انرژی هستند، البته در صورتی که استفاده از آن ها بیش از اندازه مناسب نشود. (برنامه غذایی)

مگان گاهى از پاستا و سیب زمینی سرخ کرده استفاده می کند، اگرچه این موارد انتخابات خوبی در رژیم غذایی نیستند، اما یک متخصص تغذیه می گوید: مگان مارکل زیاد در رژیم غذایی به خودش سخت نمی گیرد، واین بسیار خوب است زیرا باعث می شود که در رژیم خود ثابت قدم باشد و آن را ترک نکند، زیرا بعضی از افراد زمانی که خیلی به خود سخت می گیرند، این کار آن ها باعث مى شود خیلى زود خسته شوند و برای همیشه رژیم خود را کنار بگذارند.

برنامه غذایی یک بانو غذا

 

١٠مگان مارکل و علاقه او به دسر:

مگان مارکل از دسر نمى گذرد و پودینگ دانه ی چیا چیزی نیست که مگان مارکل آن را فراموش کند، اما به هر حال این هم دسر است. این دسر را می توانید شما با آجیل تزیین کنید تا فیبر و پروتئین بدن تان را تامین کند، همچنین از میوه های تازه به عنوان شیرین کننده ی طبیعی استفاده کنید یا با استفاده از کمی تکه های کاکائو به دسر خود طعم بهتری دهید. دانه چیا به تنهایی یک منبع خوب از فیبر و چربی های سالم مى باشد و مانند بقیه مواد غذایی مورد علاقه ی مگان مارکل سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین های ضروری و مواد معدنی می باشد، که برای مقابله با استرس مفید است. خوردن غذاهای سالم بهترین راه برای این است که انرژی کافی برای لذت بردن از زندگی را داشته باشید. (برنامه غذایی)

برنامه غذایی یک بانو دسر

١١رژیم پاکسازى مگان مارکل:

رژیم او، رژیمی برای پاکسازی بدن مى باشد که مگان مارکل  تمام مواد غذایی مصرفی اش را آگاهانه انتخاب می کند. او در مصاحبه ای گفته بود: «من از مواد غذایی که انرژی مرا می گیرند و تنبل و سستم می کنند، بیزارم و بالعکس، غذاهایی که بدنم را تصفیه می کنند و به من انرژی می دهند را بسیار دوست دارم».

زمانی که در مورد رژیم غذایی خاص خودش  از او سوال  پرسیده شد؛ در جواب گفت: «یک رژیم 21 روزه برای پاکسازی بدن موجود مى باشد که من آن را دنبال می کنم، در طول این رژیم، بدن تمام مواد غذایی فرآوری شده و موادی که موجب آلرژی می شوند، مانند شکر، گلوتن یا لبنیات، را از بدن پاک می کند. تمرکز این رژیم روی موادی چون پروتئین، غلات و مواد غیر گلوتن است» . او براى پاکسازى بدن خود هر موقع که نیاز باشد، از این رژیم پیروى مى کند.

برنامه غذایی یک بانو مگان

تاثیر شراط جسمی

تمامى این موارد که گفته شد، فقط براى الگو گیرى مطابق با علائق، شرایط جسمى شما، فرهنگ شما و میزان بودجه هر فرد براى دسترسى به هر ماده غذایى مى باشد، لذا هر مورد از موارد ذکر شده در متن صرفا جهت معرفى به شما براى تغذیه سالم و الگو گیرى مناسب از هر نوع رژیم و تغییر آن بر اساس عادت هاى غذایى شما ولى در جهت سالم مى باشد.

گردآورنده: لیدا قربانى

الین کالکشن (المیرا نوری)

برنامه غذایی یک بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *