اصالتى با نام Giorgio Armani (بخش سوم)

اصالتى با نام Giorgio Armani را در بخش سوم با نگاهی به فعالیت های وی در چند سال گذشته، همچنین بررسی تعدادی از آخرین مجموعه کارهایش در هفته های مد در سال های اخیرو درنهایت درخشش کارهای زیبایش در جشنواره ونیز امسال، جمع بندی نهایی و به پایان می رسانیم:

 

بخش چهارم زندگی آرمانی

آخرین مجموعه هاى 2020  برند موفق Armani

مجموعه بهار و تابستان Giorgio Armani که بسیار جذاب بود با نام « زمین » اعلام شد که در واقع منبع الهام این مجموعه بود و او با این کار قصد داشت بر اهمیت عناصر طبیعت و حفظ آن ها تاکید کند پون که انسان ها فقط یک زمین برای زندگی دارند که باید همه افراد قدردان آن باشند، این مجموعه شامل لباس های زنانه ای  بود از ترکیب کردن عناصر طبیعت به وجود آمده بود. ظاهر کلى لباس ها نمایانگر ظرافت و لطافت زنانه بود که در هفته مد میلان ماه September سال ٢٠١٩ به نمایش در آمد. ترکیب رنگ هاى این مجموعه از رنگ های ملایم و رنگ های خنثی مانند:

 • آبی،
 • بژ،
 • طوسی و

صورتی کمرنگ بود که به درستى  و زیبایى در کار ها دیده می شود، همچنین طراحی لباس ها به صورت فانتزی و منحصر به فرد همچنین با الهام از گیاهان و درون مایه های طبیعت با استفاده ازگلدوزی های ظریف ولی پیچیده، ترکیب پارچه های شفاف و نازک، سیلوئت های مواج ایجاد شده بود.

طراحی لباس 2020

1. مجموعه پیش ازپاییز و زمستان ٢٠٢١-٢٠٢٠  Giorgio Armani

که در ماه November سال ٢٠١٩ در شهرمیلان  با نام « اغوا گری مدرن» به نمایش در آمد، طراحی لباس ها از فرم لباس مردانه الهام گرفته شده بود و سیلوئت راحتی داشتند اما نتوع درون طراحی لباس ها بسیار بود و کت ها هر کدام طراحی منحصر به فردی داشتند و رنگ های آن ها به درستی انتخاب شده بود که بر اساس ماهیت لباس ها  و کت ها از رنگ های گرم و خنثی همچنین پارچه های مخمل،ساتن و کمی دوخت های ظریف روی بعضی طراحی ها استفاده شده بود.

 

2. مجموعه بهار و تابستان ٢٠٢٠ Giorgio Armani Privé در پاریس و درماه January برگزار شد،

که تمامی طراحی ها نمادی از مجموعه رنگ های الهام گرفته شده از طاووس بود. این مجموعه شامل لباس هایی با منجوق دوزی های ظریف و گلدوزی بر روی پارچه های حریر و سبک به مانند موج که از رنگ های آبی، مشکی، سبز، سرمه ای، قرمز، بنفش کمرنگ و صورتی بود، که با ظرافت هرچه بیشتر طراحی شده بودند. نکته  مهم این مجموعه ترکیب رنگ ها با هم و تضاد زیبایی که در کار ها ایجاد شده، بود.

3. مجموعه بهار و تابستان ٢٠٢٠ Giorgio Armani Privé در پاریس و درماه January برگزار شد،

که تمامی طراحی ها نمادی از مجموعه رنگ های الهام گرفته شده از طاووس بود. این مجموعه شامل لباس هایی با منجوق دوزی های ظریف و گلدوزی بر روی پارچه های حریر و سبک به مانند موج که از رنگ های آبی، مشکی، سبز، سرمه ای، قرمز، بنفش کمرنگ و صورتی بود، که با ظرافت هرچه بیشتر طراحی شده بودند. نکته  مهم این مجموعه ترکیب رنگ ها با هم و تضاد زیبایی که در کار ها ایجاد شده، بود.

 

4. مجموعه پاییز و زمستان ٢٠٢١٢٠٢٠Emporio Armani  که در ماه Febuary برگزار شد،

در این مجموعه در طراحی لباس ها از رنگ های سفید، مشکی، سبز، آبی سرمه ای و طوسی همچنین از پارچه های مخمل، چهار خانه مشکیسفید، ساتن-حریرو کمی منجوق دوزی استفاده شده بود، که بخش مهمی از طرح ها از رنگ های مشکی تشکیل شده بود و در این مجموعه هم قالب طراحی بخشی از کارها از لباس های مردانه الهام گرفته شده بود.

5. و اما مجموعه پاییز و زمستان ٢٠٢١٢٠٢٠ Giorgio Armani و نمایشى که کرونا مانع آن شد،

پس از انتشار خبر ویروس کرونا در جهان  و تاثیر پذیرى همه جوامع از آن هفته مد میلان هم دچار مشکل شد،Giorgio Armani به دلیل عقب نشینی از دعوت افراد به نمایش خود تصمیم گرفت مجموعه جدید پاییز و زمستان ٢٠٢٠ خود را به مخاطبان به صورت حضوری معرفی نکند، بلکه در وب سایت خود به شکل مستقیم نشان دهد و اعلام کرد که دلیل این انتخاب حمایت از تلاش های ملی برای اطمینان از سلامت عمومی جامعه انجام شده است که مانع از گردهمایی و تجمع افراد می شود و از همه دوستداران خواست از طریق اینترنت شاهد این مجموعه باشند، در نهایت این نمایش به صورت Online  و بدون حضور تماشاگر در ماه February در میلان برگزارشد.

در این مجموعه طراحی های متنوع و زیبا، اما مانند همیشه در بخشی از کار ها برش کار ها الهام گرفته شده از لباس های مردانه بود، همچنین از رنگ های مشکی در بخش بسیاری از کار ها در کنار رنگ های صورتی، آبی، طوسی، سبزکمرنگ، سرمه ای و سفید با استفاده از پارچه های

 • منجوق دوزی شده،
 • ساتن،
 • مخمل،
 • حریر- ساتن

استفاده شده بود و البته استفاده از زنجیرهای نقره ای که طراحی خاصی داشتند در بعضی قسمت های لباس مانند انتهای آستین یا دور یقه ولی به صورت محدود،  نقوش و طرح های این مجموعه با الهام از لطافت و ظرافت زنانه در عین حال گفت و گویی عاشقانه می باشد وایجاد لباس هایی منحصر به فرد  با درون مایه  ترکیب تضاد های لباس های مردان و زنان در یک کمد لباس بود.

 

 

درنهایت،

نمایش با فرستادن پیام عشق برای کشورچین به پایان رسید، کشوری که آقای  Armani  همیشه پیوند ویژه ای با فرهنگ و زیبایی  های آن کشورداشتند و با نمایش مجدد لباس هایی  که از مجموعه ی بهار و تابستان  Giorgio Armani Privé در سال های ٢٠٠٩ و ٢٠١٩ که با الهام از کشور چین بود، این نمایش به کار خود پایان داد.

حمایت و کمک Giorgio Armani  برای مقابله با ویروس کرونا

 همچنین آقاى Armani، خط تولید همه کارخانه هاى تولیدى خود، که در ایتالیا قرار داشتند را متوقف کرد و به تولید لباس هاى محافظتى پزشکى و ماسک در راستاى حمایت از کادر درمان و جلوگیرى از بیمارى کرونا اختصاص داد. Armani در تلاش بود تا در راستاى حمایت از تولید وسایل محافظتى و حمایت از افراد در خط تولید این محصولات درآید تا دین و سهم خود را در این شرایط بحرانى پیش آمده جهانى ادا کند. همچنین مبلغ ١ .۲۵ میلیون یورو را در راستاى مبارزه با این ویروس و حمایت از کادر درمان و مردم در جهت پیشرفت و تکمیل زیر ساخت ها به چند بیمارستان و موسسه هاى تحقیقاتى در میلان و رم که وظیفه درمان، مبارزه و تحقیقات را برعهده داشتند، اهدا کرد.

درنتیجه

امروزه برند Armani شامل ۲۰۰۰ مرکز فروش جهانی با فروش سالیانه بیشتر از یک میلیارد دلار مى باشد. نمایندگى تمامى مجموعه هاى

 • برند Armani ،
 • هتل هاى زنجیره اى لوکس،
 • کافه و رستوران،
 • اقامتگاه هاى خاص همگى حاصل تلاش،

پیشرفت و زحمت شبانه روزى نزدیک به پنجاه سال کار هنرى  Giorgio Armani مى باشد. برند Armani برای تبلیغات خود از افراد بسیار معروف و تاثیر گذار در جامعه  در زمینه های هنر و ورزش استفاده می کند، ازجمله

فوتبالیست هاى دیگر، همچنین مى توان به Megan Fox و  Cate Blanchett از بازیگران Hollywood اشاره کرد.

جشنواره ونیزامسال در زیر سایه کرونا:

علی رغم همه مشکلات جشنواره ونیز با حفظ پروتکل های شدید برای حفظ سلامت شرکت کنندگان، انجام شد. در نهایت با وجود تمامی مشکلات در زیر سایه کرونا بهترین طراحی لباس هنرمندان  از نظر منتقدان به برند Giorgio Armani تعلق گرفت. دراین قسمت بخشی از کار ها را برتن رئیس هیئت داوران جشنواره ونیز خانم  Cate Blanchett و دیگرهنرمندان مشاهده می کنیم:

درپایان

این Company در ایران هم نمایندگى رسمى دارد، شرکت Dayamode به عنوان تنها نماینده رسمی وارد کننده برند Armani به ایران، تحولی بزرگ در عرصه مد و پوشاک کشور ایجاد کرده است. Dayamode با دریافت توافقنامه رسمی از این شرکت بزرگ ایتالیایی حالا شریک تجاری این برند بزرگ ایتالیایی محسوب مى شود و با داشتن مجوز رسمی راه اندازى تمام زیر مجموعههاى نامدار خانواده بزرگ Armani، در پی برآوردن نیازهای طرفداران این برند مشهور در ایران مى باشد.

گردآورنده: لیدا قربانى

الین کالکشن (المیرا نوری)

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *